Konut Kredisi Nasil Alinir?

konut kredisi

Son dönemlerde daire sahibi olmak isteyen kişilerin dikkatini çekmeye yönelik televizyon kanallarında gerçekleştirilen reklamlar, kişilerin doğrudan Konut Kredisi çekerek ev sahibi olmasına teselli ettiriyor. Kişilerin hangi şehirde olduğunun herhangi bir önemi bulunmuyor. Ki hemen, hemen Türkiye’nin doğusunda ve batısında yapılmış veya yapılması devam eden konutların olduğunu hepimiz biliyoruz. Tabi ki halkımız için en önemli mesele konutun ne kadar bir fiyattan satılacağı ve bu fiyat konusunda nasıl bir esneklik sağlanacağı yine bunun kadar önemli olan kişilerin bütçelerine göre nasıl bir ödeme planı çıkaracağıdır. Devletin geliştirmiş olduğu ve yapıma sunmuş olduğu konutların diğer konutlara göre biraz daha uygun olduğu bilinmektedir. Ki bunlara verilen isim TOKİ olarak geçmektedir.
Kurumsal inşaat firmalarının yapmış oldukları konut inşaatlarıyla devletin yapmış olduğu konut inşaatları konsept ve yer bakımından kesinlikle aynı değildir. Devletin projesi Kartal konut projeleri her zaman konutu en kaliteli bir şekilde inşa etmek ancak inşa edilecek konutlarında en uygun fiyatlardan sağlanabilmesini gerçekleştirmektir. Durum bu olunca devletin gerçekleştirmiş olduğu dairelerin satış fiyatı diğerlerine nazaran daha düşüktür. Lakin kurumsal firmalar kişilerin hayallerine odaklanarak konut geliştirdiğinden dolayı bunun da fiyatı diğerine göre doğal olarak yüksektir.
Yaşam kalitesinin bir ön planda olmasını belirlemeniz ve hayalinizde ki konuta sahip olmanızı kolaylaştıracak sisteminde Konut Kredisi olduğunu unutmamanız gerekir. Bazı şirketlerin, bazı bankalarla %0 faiz oranı karşılığında temin edilmesi gereken kredilerle alakalı anlaşmaları da gündemde yer alıyor.
© 2017 ProjeLansman.com - TÜM Projelerin TEK Lansman Sitesi - Lansman Fırsatlarından Haberin Olsun - Proje Lansman; Gayrimenkul geliştirme uzmanı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *